Poznaj naszych Prelegentów

 

Prezentowane przez nas webinary prowadzone są przez ekspertów w dziedzinie importu. Nasi Prelegenci posiadają wieloletnie doświadczenie związane z logistyką i transportem morskim, spedycją, obsługą celną, sprzedażą czy weryfikacją producentów. Podręcznik Importera powstał aby dzielić się wiedzą z osobami, które planują rozpoczęcie współpracy z kontrahentami w Chinach i transport produktów do Polski. Prezentacje kierujemy również do firm oraz osób, które chcą zoptymalizować swoje inwestycje. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem non-profit pro bono. Podczas webinarów staramy się odpowiadać na najbardziej nurtujące pytania.

 

Wojciech Froelich

 

 

Kierownik sprzedaży drobnicy morskiej w firmie Morska Agencja Gdynia. Kierownik i współtwórca serwisu Drobnicamorska.pl, oferującego import oraz eksport ładunków drobnicowych w relacjach na całym świecie. Ekspert w dziedzinie procedur importowych z Chin. Z branżą TSL związany od 7 lat.

michal-golanczyk2

Michał Golańczyk

 

kolejchiny logo

 

Business Development Manager w firmie Morska Agencja Gdynia. Jego przygoda w logistyce i sprzedaży trwa od prawie 10 lat. Doświadczony w zarządzaniu projektami oraz zespołami sprzedażowymi. Odpowiedzialny za produkt frachtu kolejowego z Chin oraz serwis informacyjny www.kolejchiny.pl. Związany z projektem Ministerstwa Rozwoju „Kolej na Polskę – Nowy Jedwabny Szlak” – jako członek wspierający Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki PSML.

patrycja-pendrakowska

Patrycja Pendrakowska

homelifecspa

Od maja 2017 pełni funkcję prezesa w Centrum Studiów Polska-Azja będąc ekspertem w dziedzinie Chin. Ukończyła sinologię, etnologię oraz socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Otrzymała liczne stypendia naukowe na seminaria i badania w Europie oraz Chinach. Bierze udział w rozbudowanych projektach związanych z problemami krajów Dalekiego Wschodu i prowadzi wydawnictwo Asian Century. Doktorantka w instytucie filozofii UW.

Mariola Bando-Szwaj_VERICO1

Mariola Bańdo-Szwaj

 

verico

 

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa handlu z Chinami, handlu zagranicznego, a w szczególności importu z Chin, kontroli jakości, wiarygodności firm chińskich. Absolwentka Wydziału Ekonomiki Transportu, kierunek Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim, jest jednym z pierwszych w Polsce absolwentów podyplomowych studiów menadżerskich MBA.

Dyrektor spółki VERICO Experts  Sp. z o.o., którą współtworzyła w 2002 r.  Od 15 lat zajmuje przeprowadzeniem transakcji importowych z Chin, doradztwem w zakresie handlu zagranicznego. Posiada unikalną wiedzę na temat kontroli towarów, którą zdobyła pracując wcześniej w firmie kontrolnej. Prowadzi szkolenia z zakresu importu z Chin.

leszek2

Leszek Ślazyk

 

chiny24

 

Zajmuje się organizacją produkcji oraz importowaniem towarów z Dalekiego Wschodu od 1994 roku. Realizując zlecenia firm polskich i europejskich miałem możliwość mieszkać i pracować w Chinach, co pozwoliło mi poznać zarówno ten kraj jak i jego mieszkańców, wyrobić sobie swój własny, subiektywny pogląd na współczesne Państwo Środka i jego obywateli. Twórca Chiny24.com – pierwszego w Polsce serwisu poświęconego Chinom, ich fenomenowi, analizującego przełom XX i XXI wieku we wszystkich wymiarach ludzkiej aktywności.

dawidwardin

Dawid Wardin

 

chiny24

 

Dyrektor ds. Kształcenia Cargo-School. Wieloletni praktyk TSL, specjalista oraz manager w obszarze spedycji morskiej. Specjalizuje się w usprawnianiu procesów, projektach oraz sprzedaży usług spedycji. Od lat pomaga i wspiera importerów i eksporterów w rozwiązaniach transportu. Współtwórca oraz dyrektor programu Cargo School – firmy specjalizującej się w profesjonalnym i praktycznym kształceniu kadry pod wymogi sektora TSL. Wykładowca przedmiotów biznesowych na renomowanej trojmiejskiej uczelni.  

DSC_0838a_1_net

Katarzyna Siezieniewska

 

 

Od początku kariery zawodowej związana ze sprzedażą usług transportowych. Zarządza sprzedażą w Morskiej Agencji Gdynia Sp. z o.o., skupiając swoje działania w obszarze budowy i rozwoju zespołów handlowych. Koordynuje i współtworzy serwis specjalistyczny kontener.pl, zajmujący się tematyką sprzedaży oraz doradztwem w zakresie usług spedycji morskiej kontenerów (eksport i import). Odpowiada również za realizację działań strategicznych MAG.

Monika Urbaniak

 

W Morskiej Agencji Gdynia Doradca Zarządu ds. Celnych i Kluczowych Klientów. Od ponad 20 lat pracuje w branży transportu międzynarodowego, agencjach celnych, prowadziła również własną firmę importującą towary z Chin. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich. Współpracowała z wieloma dużymi firmami, którym zapewniała nie tylko obsługę celną , ale przede wszystkim doradztwo, szkolenia i poszukiwanie rozwiązań w zakresie importu czy eksportu towarów. Współpracuje z PISILem gdzie jako członek komisji celnej reprezentuje interesy branży przed Ministerstwem Finansów czy innymi organami i podmiotami współpracującymi przy obrocie międzynarodowym towarów. Jako prelegent uczestniczyła w branżowych konferencjach typu Forum Fracht , Transport Week oraz współpracowała z Kołem Logistycznym Uniwersytetu Gdańskiego czy Uniwersytetem Morskim.

 

Piotr Canowiecki

 

Współzałożyciel serwisu ChinskiRaport.pl, który pozwala w 48 godzin sprawdzić wiarygodność kontrahenta biznesowego z Chin. Również współzałożyciel serwisu www.ExamineChina.com świadczącego usługi tego samego typu dla klientów na całym świecie.

Posiada ponad 12 letnie doświadczenie w imporcie z Chin, prowadził wiele szkoleń i prelekcji na temat bezpiecznego handlu z Chinami, doradzał setkom klientów od jednoosobowych importerów po międzynarodowe korporacje.

ChinskiRaport.pl powstał w 2011 roku. Osoby związane z serwisem żyły i pracowały w Chinach przez wiele lat, bardzo dobrze znają chińskie problemy, kulturę, język i prawo. Specjalnością serwisu są raporty handlowe nt. chińskich firm.