Poznaj naszych Partnerów

 

Projekt Podręcznik Importera wspierany jest przez szeroki zakres firm z branży logistycznej. Współpracujemy zarówno z podmiotami zajmującymi się spedycją, weryfikacją producentów, edukacją kierunkową, a także kulturą biznesu. Naszymi Partnerami są także popularne portale logistyczne oraz wydawnictwa prasowe. z pomocą zaprzyjaźnionych firm Podręcznik Importera dociera do większej liczby osób, dzięki czemu możemy szerzyć wiedzę na znacznie większą skalę.

 

Cargo School


 

Cargo School to pierwszy w kraju projekt, który ma na celu kompleksową edukację kierunkową z branży TSL. Firma oferuje praktyczne kształcenie w zawodach spedytora morskiego i drogowego z pewnym zatrudnieniem po ukończeniu kursu. Nowatorskie podejście oraz nowoczesny model kształcenia sprawiają, że Cargo School cieszy się powodzeniem od momentu powstania. Firma współpracuje z wieloma spółkami logistycznymi, zapewniając wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Chiny24.com


 

Chiny24.com to portal prowadzony przez Leszka Ślazyka, który od ponad 20 lat zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie prowadzenia inwestycji w Chinach. Kompleksowa asysta pomaga polskim i europejskim inwestorom bezpiecznie zarejestrować działalność i pozyskać wszelkie licencje oraz certyfikaty. Chiny24.com to pierwszy w Polsce portal poświęcony gospodarce Chin, zmianom na Dalekim Wschodzie oraz kulturze biznesowej.

CHINY to LUBIĘ


 

Portal CHINY to LUBIĘ stworzony został z pasji do Chin, nowych technologii i dziennikarstwa. Dzięki temu już od 2013 r. udaje mu się prowadzić przestrzeń dla miłośników Państwa Środka.
Chiny to Lubię, to społeczność zaangażowanych czytelników, którzy interesują się Dalekim Wschodem, podróżami, nowymi technologiami, nauką języka, zdrowym stylem życia oraz kulinariami.

CSPA


 

Centrum Studiów Polska-Azja powstało w roku 2008 i stało się flagową, polską organizacją zajmująca się szerzeniem wiedzy o krajach Dalekiego Wschodu. W jej skład wchodzą biznesmeni, dyplomaci, a także pracownicy naukowi. CSPA aktywnie zajmuje się prowadzeniem konferencji i warsztatów tematycznych, oferuje konsulting dla firm, a także obejmuje swoim patronatem liczne wydarzenia, które promują kulturę azjatycką w Polsce.

Drobnicamorska.pl


 

DrobnicaMorska.pl to strona internetowa Morskiej Agencji Gdynia Sp z o.o. Firma od 60 lat świadczy usługi spedycji morskiej, a od ponad 6 lat udostępnia klientom kalkulator umożliwiający obliczanie kosztów transportu morskiego drobnicy. W przypadku importu oferta obejmuje regularne połączenia między głównymi portami Dalekiego Wschodu, a Hamburgiem, Gdańskiem i Gdynią. Strona drobnicamorska.pl oferuje również serwis eksportowy, obejmujący większość portów na świecie w kilkudziesięciu krajach. Po wybraniu miejsca załadunku: Gdynia, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, specjalny kalkulator błyskawicznie przeliczy wszelkie koszty.

FNEZ


 

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej jest organizacją pozarządową, niezależnym think-tankiem, której celem jest promowanie i działanie na rzecz wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w energetyce. Specjalizuje się w kreowaniu i promowaniu wysokich standardów w zakresie rozwoju projektów inwestycyjnych, a zwłaszcza prowadzenia dialogu społecznego i ocen oddziaływania na środowisko. Stały partner rządu i parlamentu w pracach nad otoczeniem sektora energetycznego w Polsce, w prowadzonych aktualnie działaniach koncentruje się na sektorze lądowej i morskiej energetyki wiatrowej oraz na analizach oddziaływania na środowisko działań poszukiwawczych, rozpoznawczych i wydobywczych gazu łupkowego. dot. sektora energetyki odnawialnej, w szczególności morskiej energetyki wiatrowej.

China Homelife Show


 

China Homelife Show to największe targi artykułów chińskich w Polsce. Podczas ich trwania prezentuje się przeszło 1000 producentów z krajów Dalekiego Wschodu. Pośród wystawców można znaleźć firmy zajmujące się produkcją elektroniki, mebli, odzieży, oświetlenia, a nawet maszyn i narzędzi. Targi China Homelife Show to idealna okazja do nawiązania współpracy biznesowej z chińskim producentem. Pomaga w tym specjalna strefa match makingu i wsparcie wykwalifikowanych tłumaczy.

Kolejchiny.pl


 

Kolejchiny.pl to serwis prowadzony przez Morską Agencję Gdynia Sp. z o.o, która od ponad 60 lat świadczy usługi spedycji morskiej, drogowej i kolejowej. Dzięki wieloletniej współpracy z terminalami kolejowymi na terenie Chin, agentami oraz partnerami firma oferuje frachty kolejowe zarówno w relacji importowej, jak i eksportowej pomiędzy krajami azjatyckimi, a Polską. Specjalny kalkulator umieszczony na stronie kolejchiny.pl pozwala szybko i dokładnie przeliczyć koszt frachtu dla ładunków pełnokontenerowych oraz drobnicowych, a także wysłać zapytanie ofertowe.

Kontener.pl


 

Kontener.pl to serwis prowadzony przez Morską Agencję Gdynia Sp. z o.o, która od ponad 60 lat świadczy usługi spedycji morskiej, drogowej i kolejowej. Strona pozwala błyskawicznie obliczyć koszt frachtu morskiego w relacjach globalnych dla ładunków pełnokontenerowych, FCL, towarów neutralnych, niebezpiecznych, ponadgabarytowych oraz ponadnormatywnych. Serwis pozwala także skontaktować się z ekspertami w branży w celu podjęcia współpracy.

logistyczny.com


 

Portal logistyczny.com to kompedium wiedzy z zakresu spedycji, logistyki, transportu, logistyki kontraktowej, dystrybucji i manipulacji na towarze. W sposób przejrzysty i merytoryczny prezentuje wydarzenia ze świata logistyki, umożliwia szybki dostęp do wiedzy potrzebnej na co dzień. Dzięki nieograniczonym możliwościom ekspozycji w szeroki sposób i zawsze na czas publikuje to co w branży najważniejsze i najistotniejsze.

Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o.


 

Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o. to jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm w branży transportu i logistyki. Pod szyldem marki organizowany jest pewny i bezpieczny transport ładunków do każdego miejsca na świecie. Wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza i kreatywność zespołu sprawia, że Morska Agencja Gdynia to podmiot, z którym współpracują importerzy, eksporterzy, armatorzy, linie żeglugowe, spedytorzy, urzędy celne i morskie, porty, a także instytucje finansowe. Firma frachtuje statki, zapewnia transport drogą morską i kolejową, zajmuje się zarówno ładunkami ciężkimi, jak i drobnicowymi. MAG to marka, która z powodzeniem poradzi sobie z najcięższym zadaniem logistycznym.

Namiary na Morze i Handel


 

„Namiary na Morze i Handel” to specjalistyczny dwutygodnik, który od ponad 50 lat informuje o najważniejszych wydarzeniach i problemach w polskiej gospodarce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw transportu, przemysłu, usług i handlu morskiego. Podstawowa tematyka czasopisma obejmuje ekonomiczne, finansowe, organizacyjne i techniczne aspekty żeglugi, portów, spedycji, przemysłu remontu i budowy statków oraz produkcji wyposażenia okrętowego, a także turystyki morskiej. Pismo informuje o nowych trendach i tendencjach w polskim transporcie, spedycji, handlu i przemyśle morskim. Szeroka prezentacja opinii i poglądów, wywiady i rozmowy z menedżerami i animatorami gospodarki regionów nadmorskich, a także osobami współdecydującymi o ich rozwoju, zapewniają „Namiarom na Morze i Handel” ponadbranżowy i ponadregionalny charakter.

PSML


 

PSML (Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów / Polish Supply Management Leaders) to organizacja non profit reprezentującą interesy polskich menedżerów łańcucha dostaw, logistyki i zakupów, działającą na rzecz misji budowania w Polsce centrum kompetencji w obszarze łańcucha dostaw na skalę Europy. Skupiają się na rozwoju kwalifikacji zwiększających efektywność współpracy partnerów w łańcuchu wartości. Promując zasady współpracy opartej na wartości generowanej dla klienta, zmniejszają bariery w kontaktach sprzedający – kupujący, zlecający – realizujący usługi. Angażują się w tworzenie forów wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, a także promują najlepsze praktyki biznesowe.

Verico Experts Sp. z o.o.


 

Verico Experts Sp. z o.o. to firma, która od ponad 15 lat działa na polskim rynku, pomagając swoim klientom w weryfikacji chińskich kontrahentów i producentów. Działalność firmy polega na profesjonalnym konsultingu w zakresie prowadzenia importu, certyfikacji produktów i obiegu dokumentów. Z usług ekspertów z Verico korzystają importerzy maszyn, narzedzi, sprzętu elektrycznego, czy zabawek. Firma prowadzi również szkolenia, które pomagają początkującym handlowcom zrozumieć idee bezpiecznego importu z Chin.

 

Najbliższe webinary:


–>